GARANTİLİ TONER DOLUMU FİYATLARI

Toner dolumu nedir neden yapılır


Toner dolumu, lazer toner kartuşu denilen, lazer yazıcıların yazdırma işlemini sağlayan ve yazdırma işleminin tamamını yazici üzerinden aldığı elektrik enerjisi ve dişli sistemden aldığı hareket ile kendi başına yapabilen, karmaşık bir makine elemanıdır.

Yazıcı kartuşu içinde görüntü tamburu adı verilen drum isimli parça görüntüyü oluşturmakla beraber, görüntü tamburunun görüntü oluşturmasına yardım eden manyetik silindir, görüntü tamburu üzerinde kalan toner tozunu temizlemeye yarayan drum bıçağı gibi parçalar mevcuttur.

Yazıcı ile hiçbir organik bağı bulunmayan toner kartusu, içinde bulunan ve baskının kağıt üzerinde oluşmasını sağlayan ve inkjet yazıcılarda kullanılan mürekkep yerine laser yazıcılarda toner tozu kullanılmaktadır. Kullanılan bu toz neredeyse sıvı olan mürekkep kadar akışkan olmakla beraber pudradan dahi ince tanelere sahip bir malzemedir.

Günümüzde toner dolumu olarak anılan işlem içindeki toz biten yazici kartusu içine bu tozun ilave edilme işlemidir.

Neden yapıldığı konusu ise genelde ekonomik sebeplere dayanmakla beraber, orjinal yazıcı kartuşunun tek sefer kullanılarak atılmasının doğaya saygısızlık olduğunu düşünenler tarafından dolum kartuş kullanılması tercih edilmektedir.

Ancak ucuz toner dolumu fiyatları ödemeyi tercih edenlerin oranının çok yüksek olması nedeni ile en ucuz malzemeler kullanılıp en kötü işçilik ile dolum yapıldığından doğaya saygı amacı ile bu işi yaptıranlar KALİTELİ TONER DOLUMU yaptırma şansına sahip olamadıklarından, mecburen orijinal toner kullanmak zorunda kalmaktadır.


Garantili toner dolumu ne demek, nasıl yapılır


Garantili toner dolumu ülkemizdeki her toner dolum merkezi adını taşıyan firması tarafından yapılan bir işlemdir, üstelik dolum firmalarının tamamı % 100 garantili toner dolumu yapmalarına rağmen söyledikleri söze kendileri bile inanmaz.

Ancak müşterileri inandırdıkları kesin çünkü yıllardır aynı konuyu yılmadan işliyorlar. Ülkemizde dolum işi ile uğraşan firmaların tamamına yakın kısmının dolumdan anladığı yazıcı kartuşu içine toz koymak, sadece toz koyarak dolum yapan firmaların yaptıkları işe garanti vermeleri, size su satan birinin hayat sağlık sigortanızı yaptırmasından farksızdır. Doldurduğunuz kartuşun içinde birçok parça var ve baskıyı bu parçalar yapıyor, bu parçaların arıza yapmaları sonucu kartuşunuz çalışmayacak veya bozuk kopya verecektir, peki garantili doldurma yapan firma burada sizin soruna nasıl yardımcı olacaktır. Size su satan kişinin sizin içtiğiniz suyun ardından başınız ağrıdığında sizi hastaneye götürmesine benzer ve sadece toz koyan dolumcu garantili kelimesini söylüyorsa kesinlikle yalan söylüyordur.


Garantili bir ürün almanız için yeni bir ürün almalısınız veya belli bir bölgesini tamir ettirmelisiniz, böyle olduğunda satıcı veya tamirci sorumluluk alanını bilir ve gerekli garantiyi verebilir.

Firmamızda yapılan toner dolumu kesinlikle garantilidir, garantinin sebebi biz sadece toz koyarak dolum yapmıyoruz, yaptığımız işin adına yeniden üretim veya yenileme deniliyor. Yenileme veya yeniden üretim denilen işlemin ne olduğunu örnekle açmak gerekirse, kullandığınız yazıcının modelinin HP LASERJET PRO P1102 olduğunu farzedelim, kullanılan hp laserjet pro p1102 yazıcının kullandığı HP 85A (CE285a) TONER kodu bulunan kartuş.

Hp 85a (ce285a) toner kartuşunuz bittiğinde bizi aradığınızda, gelip sizin boş kartuşunuzu almıyoruz, sizden de getirmenizi istemiyoruz. Bunun nedeni hp p1102 yazıcıya ait hp 85a toner kartuşu hazır yenilenmiş olarak stokumuzda var.

Elimizdeki hazır kartuşu orijinal toner kullanan firmalardan satın aldığımız boş kartuşların içindeki çalışan parçaların tamamını değiştirip, orjinal kalitesinde toz kullanarak tam dolum yaparak kullanımı bitene kadar garanti verdiğimiz yenileme yazıcı kartuştur.

Müşterimiz sipariş verdiğinde elimizdeki hazır garantili yenileme karuşunu götürerek müşterimizin beğenisine sunuyoruz, kalitesini beğendiği taktirde ürünü satın alıyor. Sonuç olarak tamamı firmamıza ait bir kartuş vererek müşterimizin boş tonerini iade aldığımızdan oluşacak bütün sorunlarda garantimiz var.

Ancak çalışan parçaları sıfır olduğundan yenileme tonerimizin arıza çıkarma riski neredeyse sıfır, nadiren sorunla karşılaşılsa dahi derhal onarıyoruz, onaramıyorsak yenisi ile değiştiriyoruz. Çok sık başvurmasak dahi gerçek garanti bu oluyor.


Garantili toner dolumu fiyatları


Garantili toner dolum fiyatlarımız neredeyse sizin yalnızca toz doldurmak için verdiğiniz para kadar, internet sitemizdeki arama butonuna yazıcı numaranızı veya kartuş numaranızı yazarak yenileme veya muadil fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Toner dolumu nasıl yapılır konusunda aklınızda soru işaretleri varsa internet sitemizdeki video bölümündeki video gösterimimizi izleyebilir veya google arama motoruna toner dolumu nasıl yapılır yazarak youtube üzerinden paylaştığımız onlarca video sunumumuzu izleyebilirsiniz, çekimleri kendi atölyemizde, kendi personelimiz tarafından yapılmış, amatör çekimlerdir.