Lazer yazıcıların Diğer yazıcılardan farkı

 LAZER YAZICININ DİĞER YAZICILARDAN FARKI

Yazıcı almaya karar verdiğimizde bizi en çok zorlayan nokta hangi yazıcıyı almamız gerektiğidir. Yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Dikkat etmemiz gereken ilk nokta yazıcıyı hangi sıklıkta kullanacağımızdır. İşlerimizi evde gerçekleştiriyorsanız ve kişisel işleriniz için bir yazıcı arayışı içindeyseniz lazer yazıcılar dışında farklı yazıcıları tercih edebilirsiniz. Mürekkep püskürtmeli ve nokta vuruşlu yazıcılar fiyat olarak lazer yazıcılardan daha uygundur. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta da alacağınız yazıcının sonradan oluşacak maliyetidir. Ucuza aldığınız bir yazıcının kartuşu nerdeyse yazıcının yarı fiyatı kadar olabilir. Lazer yazıcılar diğer yazıcılara göre daha pahalı gibi gözükse de sonraki masrafı daha uygun fiyatlı olabilir.
Günde almak istediğiniz baskı 5 ten fazlaysa lazer yazıcı seçmeniz daha doğru olacaktır. Yoğun iş temposu içinde size ayak uyduracak cihazları seçmelisiniz. Baskı hızı ve kalitesi açısından diğer yazıcılara fark atan lazer yazıcılar, çift tarafı yazdırma ve bir sayfada birden fazla yazı yazdırma özelliğiyle baskı maliyetlerinde büyük tasarruf sağlar.  %5 doluluk oranına sahip tonerle bile yaklaşık 2000 sayfa baskı yapabilirsiniz. Toner değişimini çok cüzi paralarla yapabilir, kesintisiz ve kaliteli baskı almaya devam edebilirsiniz. Lazer yazıcının farkı siyah beyaz baskının yanında renkli baskı yapabilme olanağıdır.  Renkli kartuşlar sayesinde renkli baskılar yapabilir, fotoğraflarınızı tarayabilirsiniz. Farklı modelleri olan yazıcılarda birçok farklı işleri tek makinede yapabileceğiniz için ofis masraflarını azaltırsınız.
Lazer yazıcılar bilgisayardan aldığı verileri sanal sayfa olarak kaydeder. Yazdırma komutuyla hareket eden silindir kağıdı çevirmeye başlar. Bu sırada lazer ışınlarıyla yazdırma işlemi başlamış olur. Aynı zamanda diğer yazıcılarda çizim ve grafik baskısı yaptığınız netlikte sorun olurken, lazer yazıcılar grafiklerinizi ve çizimlerinizi kusursuz görüntüde basmaktadır.
Birçok lazer yazıcılar çalışmıyorken kendini dinlenme moduna alarak daha az elektrik harcaması yapmaktadır. Maddi olarak cebinizi düşünen cihazını, farklı boyutta kağıtlara da baskı yaparak farklı tasarımlar yapmanıza olanak verir. Şirketinizin reklamını yapmak için broşürler hazırlayabilir, zarflara şirket ismini basabilirsiniz. Lazer yazıcılar kaliteden ödün vermeden daha ucuz baskı yapmanızı sağlar. Markaların farklı modellerini inceleyip doğru yazıcıyı bulabilirsiniz.