Hp Toner Dolumu

Hp Toner dolumu nedir, özellikleri nelerdir ?

 


Hp toner dolumu fiyatları ile kalitesi doğru orantılı olmamakla beraber en ucuz hp toner dolumu fiyatları genel olarak kalitesi en düşük ürüne razı olmak anlamını taşımaktadır. Ucuz Hp kartuş dolumu fiyatları ile dolum yapmaya çalışan firmaların kar edebilmek için kullandıkları malzemelerin kalitesi ve miktarını belirlerken ne kadar titiz olacağı konuyu hiç bilmeyen kişiler tarafından dahi kolayca anlaşılabilir.

Öncelikle bilinmesi gereken ucuz hp toner dolumu fiyatları ile ekonomik hp toner dolumu fiyatları arasındaki farkı çözmektir.

Burada ilk dikkat edilmesi gereken konu dolum yaptırdığınız kartuşun baskı kalitesidir, dolum demek kötü baskıya katlanmak anlamını taşımaz, ayrıca doldurttuğunuz yazıcı kartuşunun kopya kalitesi ne kadar kötüyse, alacağınız çıktı sayısı o kadar az olacak demektir.

Bunun nedeni a4 fotokopi kağıdı üzerinde sizin isteğiniz dışında çıkan her karaltı, çizgi, leke benzeri izler tank içinde bulunan tozun gereksiz harcanması anlamını taşır, gereksiz olarak kağıdı kirleten bu lekeler kartuşunuzun çok daha hızlı boşalmasına ve dolucuya daha sık para ödemenize neden olacaktır.

Önemli olan en ucuz hp kartuş dolumu fiyatları ödeyerek yaptırdığınız dolumdan kaç sayfa çıktı aldığınız olmalıdır, kullanıcılar için en önemli ucuzluk kavramı birim baskı maliyeti fiyatıdır.

Kalitesiz toz kullanılarak yapılan dolumlarda aşırı miktarda atık toz çıkması ve kağıt üzerindeki ekstra lekelerden kaynaklı kayıplar bir araya geldiğinde, kaliteli tozla yapılan dolum ile arasındaki çıktı sayısı farkı yarı yarıya kadar düşmektedir. Böyle durumlarda ucuz fiyat aslında en pahalı fiyattan dahi pahalıya gelmektedir. Tabiki bu durum ucuz dolum yapan firmanın doldurduğu kartuşun tankına tam dolum yaptığını düşündüğümüzde ortaya çıkan tablodur. Ancak içine konan miktar kullanıcı tarafından görülemediğinden bazen ortaya çıkan tablo çok daha içler acısı olmaktadır.

Aslında hp yazıcı toneri dolumu yaptırılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu yapılan işlemin dolummu yoksa yenileme olarakmı yapıldığıdır, Yenileme ile dolum arasındaki farka bakacak olursak dolum sadece toz ilave ederek kartuşun tekrardan kullanılmasını sağlamak, yenileme ise çalışan parçaları değiştirerek daha sonra bu parçalarla uyumlu çalışabilecek toz kullanılarak dolumun yapılmasıdır.

İki işlem arasında fiyatlar çok fazla oynamamakla beraber yenileme yapılan yazıcı kartuşları doluma oranla çok daha kaliteli ve uzun ömürlü kapasitede çalışmaktadır. Garantili hp toner dolumu yaptırmanın tek yolu yenileme yapılmasından geçmektedir, sadece doldurma yapan firmalarında garantili iş yaptıklarını söylemeleri size inandırıcı gelmemelidir. Bunun nedeni sadece kartuş tankı içine toz dolduran dolumcunun kartuş içindeki arızalanacak bir parçanın değişim garantisini vermesi pek doğal değildir.

Oysa yenileme yapan firmalar parçalarını sıfır olarak taktıklarından sorun çıkması neredeyse imkansız olmakla beraber çok nadiren sorun çıksa dahi, taktıkları arızalanan parçayı ücretsiz olarak değiştirmektedirler. Böylece yenileme yaptırıldığında uzun ömürlü ve orjinal kalitede baskı alınması yanında ek bakım, onarım ve yedek parça maliyeti çıkmayacağından sabit fiyat ile çalışabilirsiniz.

Firmamızda üretimi yapılan tüm yazıcı kartuşu çeşitleri yenileme olarak üretildiğinden tamamı uzun ömürlü garantili ve ucuz birim kopya maliyetine sahip ürünlerdir, yenileme nasıl yapılır konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için internet sitemizde bulunan video izlenebilir, Atölyemizde bilgi vermek amacı ile çekilmiş olan video gösterimlerinin tamamını google a toner dolumu nasıl yapılır yazarak yotube üzerinden paylaştığımız videolara erişebilir, konunun ayrıntıları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Firmamızla bir an önce tanışarak en ucuz birim kopya fiyatları ile orijinal kalitede sorunsuz, güvenli, hesaplı, garantili kartuşlar satın alabilirsiniz.