KALİTELİ TONER DOLUMU

Kaliteli yazıcı toner kartuşu nedir


Kaliteli toner dolumunun kelime anlamı kötüye göre iyi olması anlamını taşıdığı günümüzde, bir önceki dolumcu firmanın doldurduğu kartuştan biraz daha iyi iş çıkaran dolum firması ile karşılaşıldığında kaliteli iş yaptığı düşünülür hale gelinmiştir.

Kaliteli veya kalitesiz diyebilmek için karşılaştırma yaptığımız ürünlerin niteliklerini birbirine göre değil, orjinaline göre kıyaslamak gerekmektedir. Ancak önceliğin ucuz fiyatlı ürünlere verilmesi ve en ucuz ile ucuz arasında kıyaslamalar yapılması kalite seviyelerini aşağı çekerek kalitesiz ile çok kalitesiz arasında seçim yapılmak zorunda kalınıyor.

Yazıcı üreticileri her geçen gün teknolojilerini geliştirerek yüksek kalitede ve hızlı baskı yapan yazıcılar üretiyorlar, ürettikleri bu yazıcıların baskı yoğunlukları her geçen gün biraz daha yükseliyor ve bir önceki versiyonlara göre yazıcıların meziyetleri artıyor.

Kaliteli yazıcı toner kartuşu demek, kullanılan yazıcının bütün meziyetlerini gösterebilecek kalitede olan ve orijinal yazıcı kartuşundan farksız olarak bu özellikleri kullanabiliyor olduğunuz kalitede çalışan toner kartuşudur.


Kaliteli toner dolumu nasıl yapılır


Kaliteli toner dolumu yapılabilmesi için kullanılan malzemelerin seçiminden başlayarak dolum işleminin gerçekleşeceği atölyede bulunan ekipmanlara, kullanılacak test cihazından, dolumu yapacak ustanın becerisine kadar birçok önemli faktör mevcuttur ve bunların hepsinin tam ve eksiksiz olarak bulunması zorunludur.

Yukarıda bahsedilen özelliklerin biri veya birkaçı eksik olduğunda GARANTİLİ TONER DOLUMU yapmak mümkün değildir, bunun nedeni garantili toner dolumu yapıldığında yapılan dolum işleminin ilk kopyasının orjinal tonerden farksız olması ve son kopyaya kadar aynı özellikleri taşıyor olması demektir.

Örnek vermek gerekirse günümüzde çok satılan yazıcılar arasında bulunan HP LASERJET PRO P1102 TONER DOLUMU yaptırmak istiyorsunuz, yeni satın almış olduğunuz hp laserjet pro p1102 yazıcınızdan ve bu yazıcıyı satın aldığınızda, yazıcıyla birlikte size verilen ve toner kodu HP 85A (CE285A) olan demo kartuşun baskı kalitesinden son derece memnunsunuz.

Boşalmış olan hp 85a (ce285a) toner kartuşuna dolum yaptırmak için iki alternatife sahipsiniz, bunlardan ilki kartuşunuzu alarak en yakın toner dolum merkezi olarak bilinen bir firmaya giderek kartuşu doldurabilirsiniz, ikincisi ise böyle bir dolumcu firmayı arayarak dolum yaptırmak istediğiniz söyleyebilirsiniz, bu firmada size bir eleman göndererek boş yazici kartusunu alarak doldurup geri getirir. Aslında birde üçüncü nesil çalışan dolumcu adı altındaki üçüncü sınıf çalışan kişiler var, bunlarda iş yerinize gelerek bir köşede gazete kağıdı üzerinde veya arabasının bagajında çarşı kapaması tabir edilen bir yöntemle kartuşun içine toz doldurup gidebilir.

Yukarıda bahsedilen işlemlerden herhangi birini yaptığınızda sorunlar zinciri başlamış demektir. Yazıcı kartuşunuz demo olduğundan ve içinde çok az miktarda toz bulunduğundan, kartuş üzerindeki parçalar az kullanıldığından henüz yıpranmamıştır, doğal olarak yeni parçaların yanına toz ilave edildiğine baskı kalitesi kullanılan toz özelliklerine bağlı olarak düşmekle birlikte büyük ihtimalle kopya idare eder derecede olacaktır.

Ancak aldığınız ilk kopyadan itibaren kalite sürekli olarak geri gidecek ve sonlara yaklaştıkça önemli ölçüde bozulacaktır. İkinci dolumda ise orjinal kartuş özelliklerinden eser kalmayacak, aldığınız çıktıları ancak okuyabilecek duruma geleceksiniz.

Bunun nedeni hp laserjet pro p1102 toner dolumu yapılmaya uygun bir kartuş kullanmıyor, yazıcı içindeki hp 85a toner kartuşu tek kullanımlık üretilmiş bir ürün, içinde çalışan parçalar tank içinde bulunan toz bitimine kadar sorun yapmayacak kalite özelliklerini taşıyor.

Bu yazıcı kartuşunun orjinal özelliklerini kaybetmeden çalışabilmesi için TONER YENİLEME yapılması gerekmektedir, toner yenileme demek dolum yapılmadan önce katuş içinde bulunan parçaların sıfır parçalarla yenilenmesi anlamını taşır.

Tonerim bitti dediğinizde firmamızı aramış olsaydınız sizin boş tonerinizle hiç ilgilenmeden elimizdeki hazır yenilenmiş ürünü iş yerinize getirerek yazıcınıza takacak ve test sayfası alarak baskı kalitesini beğeninize sunacaktık.

Baskı kalitemiz orjinal tonerinizden farksız olduğu için beğenmeme ihtimaliniz olmadığından yenilenmiş toner kartuşu ile aynı kalitede baskı almaya devam edecektiniz.

Aslında hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız, ilk fırsatta bizi arayın, yüksek kaliteli yenileme kartuşlarımızla tanışarak yazıcınızın baskı kalitesini ilk günkü seviyesine geri döndürün.