Muadil toneri ve toner dolumu kalitesini nasıl görürüm

Muadil toner ve yazıcı toneri dolum kartuş kalitenizi nasıl görebilirim


Üretimini yaptığımız toner dolumu (yenileme) ve satışını yaptığımız muadil (yan sanayi) toner kartuşlarımızın kalitesini deneyerek satın alabilirsiniz, ancak bu imkandan yararlanabilmek için ücretsiz servis bölgemiz olan istanbul anadolu yakasında bulunmanız gerekmektedir.

İstanbul anadolu yakasında bulunan her müşterimiz ihtiyacı olan toner kartuşunu teslim almadan evvel kopya kalitesini deneyerek satın alabilir, yeni müşterilerimiz ilk birkaç siparişte tedirginlik hissetseler bile kısa zaman sonra kalite ve iş disiplinimizi anlayarak kontrol etmeye gerek dahi duymuyorlar.

Bu şekilde nasıl çalıştığımız konusuna geldiğimizde, biz 1999 yılından beri yazıcı kartuşu üretiyoruz ve bu işi ilk yapan firmayız, toner dolum merkezi adı altında çalışan firmaların henüz başaramadığı yenileme sistemini mükemmel derecede uyguluyoruz.

Bilindiği gibi klasik dolum yapan firmalar elinizdeki kartuşu alarak doldurup geri getirir veya siz dolum yaptıracağınız yere götürüp doldurulmasını bekler ve kendi kartuşunuz alarak geri dönersiniz, yani yapılan her işlem size ait olan yazici kartuşu üstünde gerçekleşir.

Bizim çalışma şeklimiz tamamıyla farklı biçimde gelişiyor, biz müşterimizin kartuşunu alarak doldurmak gibi işlemlerle uğraşmıyoruz, çok daha kolay, çok daha pratik, çok daha hızlı bir sistem kullanıyoruz.

Çalışma sistemimiz şu şekilde işliyor, öncelikle orjinal yazıcı kartuşu kullanan iş yerlerinden veya boş toner alımı satımı yapan kişi ve kuruluşlardan satın aldığımız orijinal bos yazıcı toner kartuşlarını atölyemizde son vidasına kadar sökerek dağıtıyoruz, demonte edilen kartuşlar üstlerinde hiç bir yabancı madde kalmayacak şekilde temizlenmelerinin ardından teknik personellerimiz tarafından montaja başlanıyor.

Montaj esnasında kartuş içindeki görüntü kalitesini sağlayan bütün parçaları sıfırlarıyla değiştirerek yazıcı tonerini yeniden üretiyoruz, yeniden ürettiğimiz kartuş üzerinde bulunan çipin değişmesi ardından sadece ilgili kartuşun marka ve modelinde kullanılmak üzere üretilmiş orijinal kalitesindeki toz kullanılarak dolum yapılıyor. Tüm parçaları değişmiş, yüksek standartta toz kullanılarak dolumu yapılmış yeniden üretim kartuşumuzu kullanıldığı yazıcıya takarak kontrolünü yapıyoruz.

Kalite kontrol sonucu orjinalden farksız mükemmellikte kopya veren ürünlere garanti etiketi yapıştırarak ambalaj yapıyoruz. Orjinalden farksız baskı yapan, tam dolu, içindeki toz bitene kadar garantili ve ekonomik kartuş kendisi için verilecek siparişi beklemek üzere mamul rafımızda kendisine ayrılan bölümde beklemeye başlıyor.

Hazırlanan ürünle ilgili sipariş verildiğinde sevkiyat elemanlarımızdan biri ilgili kartuşu alarak müşterimizin adresine götürüyor, yenileme kartuşu müşterinin yazıcısına takarak test sayfası alarak aldığı kopyayı müşterinin beğenisine sunuyor. Kopya kalitemiz müşteri tarafından onaylandığı takdirde, yenilenmiş kartuşu yazıcıda bırakarak boş toneri iade alarak geri dönüyor.

Bu sistemle çalıştığımız için kullanıcılar kendi kartuşlarını acemi ellere teslim ederek, acaba düzgün olacak mı stresine girmiyorlar, iş yerlerinden alınan boş kartuş geri gelecek mi diye beklemiyorlar, her siparişinde yenilenmiş tertemiz bir kartuş sahibi olduklarından baskı kaliteleri her zaman orjinal kalitede oluyor, en önemlisi neye para verdiklerini görerek alım yapıyorlar.

Muadil toner kartuşlarında da çalışma sistemimiz aynı şekilde sürüyor, muadil yazıcı kartuşu satın alırken önce kaliteyi gözlerinle görüp, beğenirlerse satın almanın rahatlığını yaşıyorlar.