Samsung laserjet ml-2165 Toner Dolumu Nası Yapılır

Samsung laserjet ml-2165 toner dolumu nasıl yapılmaz, yenileme neden yapılmalı ?

Samsung laserjet ml-2165 Toner Dolumu Nası Yapılır konusundan önce nasıl yapılmaz konusundan bahsetmek faydalı olacaktır. Samsung ml-2165 toner dolumu diye birşey yoktur, toner dolumu adı verilen ismi mürekkep kartuşu dolumu yapan ve adlarını daha sonra toner dolum merkezi olarak değiştiren konu hakkında bilgisi olmayan kişilerin uydurduğu bir iş haline gelmiştir.

Samsung ml-2165 yazıcı toner kartuşu dolum yapılmaya uygun bir kartuş olsaydı, üretici firma dolum yapılsın diye tonerin üzerine bir aparat yerleştirerek bitince buradan doldurunuz yazar ve kartuşun içinde mürekkep yerine kullanılan tozu ayrıca satardı. Tabiki kaset üzerine çip takmak aklına dahi gelmezdi. Ancak bunlardan hiçbirini yapmadığına bakılırsa samsung ml-2165 kartuş dolumu yapılmaya uygun bir ürün değildir.

Peki doluma uygun olmayan bu ürün boşaldığında kaldırıp atmak mı lazım konusuna geldiğimizde ise cevabımız tabiki hayır olacak. Gelir seviyesi ülkemizden çok daha yüksek olan ülkelerde dahi geri dönüşüm adı verilen işlem yapılıyor, ancak geri dönüşüm firmaları ülkemizde olduğu gibi boşalan şişeye deterjan doldurur gibi dolum yapmıyorlar.

İçinde bulunan tozu bitmiş kartuşu çöpe atmak hem maddi hemde doğaya saygı açısından anlamsız bir eylem olmaktan öteye gitmez, ancak boş kartuşun yalnızca içine toz doldurarak kullanılması yazıcıyı üreten firmalara dahi haksızlıktır.

Yıllarca süren arge çalışmaları sonucu mükemmel kalitede kopyalama yapması için geliştirilen yazıcılardan, güçlükle okunacak kadar kalitesiz çıktı almak, üreticilerinin yüreğini burkacaktır.

Ülkemizde eli tornavida tutan herkes usta bir dolumcu olmaktadır, ancak dolum yapmak bir şekilde kaset içine toz doldurmak değildir, yapılan işlemin sonucunda orjinal kalitede kopyalama yapılması gerekir. Bu yüzden orjinal samsung ml-2165 toner kartuşu bir şekilde sökülerek veya delinerek içine toz doldurularak yapılan dolum, kullanıcıyı kalitesiz baskı yapmaya mecbur bırakan ve haksız yere kazanılan para demektir.

Yukarıda yapılmaması gereken konulara değindik, aşağıda izleyeceğiniz video ise samsung ml 2165 toner kartuşu ile aynı sistem içinde çalışan ve aralarında tek vark chip adı verilen elektronik devre olan 1610 toner dolumu nasıl yapılır konusuna yer verdiğimiz atölyemizde sıradan yenileme işleminin kullanıcılara anlatıldığı video sunumudur.